lubelskie

Lubelskie jest cudne. Nie tylko przyroda ale też ludzie, architektura, wydarzenia. Wszystko jest.

Miasta i regiony

 • niedziela, 23 września 2012
 • niedziela, 16 września 2012
 • wtorek, 04 września 2012
  • festiwal sztukmistrzów 2012 wspomnienie grupy z lublina

    

   Podążałem spacerkiem w kierunku Placu Zamkowego, na którym miał się odbyć pokaz Cirku Vost. I nie mogę powiedzieć, że "nagle ich zobaczyłem", bo byłoby to sztuczne budowanie atmosfery... niech wystarczy więc, że ich zobaczyłem :-)

   Grali żwawo, można było przystanąć i posłuchać. Dwóch pomocników zręcznie podtrzymywało kapelusze na datki od widzów. Bez nadmiernego skrępowania ale przecież nie nachalnie. Poleciałem rozmienić jedyny, który posiadałem banknot milionowy, żeby jakoś tak grzecznie o/d/płacić się i za muzykę i za możliwość zrobienia im zdjęcia. Kiedy wróciłem powoli zaczynał padać deszcz. Muzycy zaczęli się zbierać - no to klops, pomyślałem zawiedziony. Ale nie!!! przenieśli się tylko do pobliskiej Bramy Rybnej, zawsze chętnie goszczącej w sobie różnych artystów.

   Zacząłem robić zdjęcia - "to na pewno jakaś zagranica" myślałem sobie. Lekka stylizacja na Blues Brothers - przeciwsłoneczne okulary w nocy! I ten mały chłopiec gitarzysta. Postanowiłem zagadać parle szpreche duju, żeby choć dowiedzieć się jak się nazywają, z jakiego są kraju. Okazało się, że "banglają" po naszemu. Ha, Polacy - pomyślałem z dumą. "Z jakiego miasta?" drążyłem. "Z Lublina". Kopara lekko drgnęła ku dołowi.

   "A jak się nazywacie, żebym wiedział komu zdjęcia robię" - "Nie nazywamy się" :-)

   I tak zostali dla mnie Grupą z Lublina...

    

    

   Występ przeniesiony do Bramy Rybnej, przechodnie zatrzymują się coraz gęściej...

    

    Najmłodszy nie markował ale naprawdę przygrywał na gitarce

    

    Wszyscy wykonawcy

    

    

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   wujekbronek
   Czas publikacji:
   wtorek, 04 września 2012 00:55

Wyszukiwarka

Kategorie

Kanał informacyjny

Nakarm glodne dziecko - wejdz na strone www.Pajacyk.pl Akcja: Nie kradnij zdjęć! Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...